Ako hlúpy feťák k rozumu prišiel

Matej 94

Ani by som to nenazval, že k rozumu prišiel, ale že sa k nemu znovu vracia. Všetci mi vždy hovorili, že som šikovný a dobrý chalan, len, že som lenivý. Že mám hlavu na veci, aj na robotu, len mne sa nikdy nechcelo.
Už vtedy som prestal využívať hlavu na dobré veci. Ako malý chalan som začal zneužívať otvorenosť a vernosť ľudí, čo ma mali radi. Rozum mi pomaly odchádzal a zatieňovali mi ho veci, ktoré mi neskôr zmenili život na nepoznanie. Myslím si, že ľudia, ktorý majú rozum a vedia ho využívať na správne veci, ako je pomáhanie ostatným ľuďom, pomáhanie možno vo vedeckých alebo

Čítať ďalej: Matej 94

Jarči 109

Hneď na začiatku sa musím priznať, že sa mi ťažko dáva dokopy to, že feťák k rozumu prišiel, lebo keď si to tak vezmem, tak feťák si vlastne svoj mozog, teda rozum len vybrusoval a pral. To skôr mi sedí na to tá prvá časť, že „hlúpy feťák“, pretože fetovať bola a aj je veľmi veľká hlúposť. Celý tento problém sa teda pokúsim aplikovať na seba. Začnem teda tým, ako som bol hlúpy a začal som fetovať. Všetko v mojom živote dovtedy fungovalo viac – menej normálne. Čiže som mal kde bývať, mal som prácu, auto, priateľku a v neposlednom rade aj dobré vzťahy s rodinou, priateľmi alebo kamarátmi.

Čítať ďalej: Jarči 109

Mišo 96

No, kázali mi napísať elaborát a vôbec netuším, čo odo mňa vlastne chcú a čo mám vlastne napísať. A neviem ani ako mám začať, tak začínam tak, ako viem.
Na začiatok hovorím pravdu. To mi vždy pomôže. Potom, keď sa rozpíšem, budem možno klamať, taktizovať, možno sa ako hlúpy feťák pokúsim aj rozmýšľať. Klamať viem. To si ešte pamätám. Treba povedať niečo, čo nie je pravda, alebo niečo, čo je presne naopak ako bolo alebo ako sa to stalo. A netreba pritom zabudnúť na výraz tváre, ktorý musí byť presvedčivý tým, čo hovorím.

Čítať ďalej: Mišo 96