Letná terénka v Chorvátsku

More

Tak táto dovolenka bola pre mňa niečo nové a prekvapujúce už len preto, že som ešte nikdy pred tým nebol pri mori. Teda po prvý krát pri mori a tešil som sa ako malý chlapec, že konečne a po prvý raz budem vidieť more a tak aj bolo. Dočkal som sa  a po týždni čakania tešenia prišiel ten deň „D“. Všetko to začalo balením a to mi nerobilo až taký veľký problém, lebo som vedel, že zima určite nebude, lebo je leto a tak aj ako tak bolo. Potom prišla tá naša slávna 16-hodinová cesta. Hmmm... Cesta tam mi aj ako tak ubehla, lebo som ju skoro celú prespal a zobudil som sa až v Chorvátsku, aj keď ma mrzel, že som nič nevidel,

Čítať ďalej: More

Miloš 114

Neviem presne aký to bol mesiac. Bola zima a na večernej skupine vážna debata a otázka od Katky: „čo by ste povedali na to, ekby sme išli v lete na dovolenku k moru?“ Tak to sa strhla debata plná emócií, ale všetko bolo vo fáze „akože“, tak sa to stoplo a bolo ticho. Kde to zrazu Jún a skupina. To už bola úplne iná debata. Katka prišla s návrhom, že ideme na dovolenku. Do Chorvátska. Dátum vtedy a vtedy. Prišla dlho očakávaná chvíľa. Všetci už v hlave spriadame plány. Ďeň D. Balíme veci a psychicky sa pripravujeme na dlhú cestu autobusom. Oschod je s Levíc. Prišli sme, nasadli a vyrazili.

Čítať ďalej: Miloš 114

Bohdan 112

Minulý rok niekto spomenul, že by bolo fajn, keby sme mohli ísť k moru. Strhla sa debata o tom, ako by sme tam išli, čo by sme tam robili a tak podobne. No celé sa to zdalo ako utópia a pozeral som sa na to skepticky. Proste sa mi zdalo nereálne a nebezpečné, aby išla partia feťákov vyvaľovať sa na týždeň medzi kopu zábavných podnikov a báb hore bez. Ale Katka sa toho chytila, obehala cestovky, zohnala financie a jedného dňa nám oznámila, že balíme kufre a ideme do Chorvátska. Bolo to super, samé leňošenie na pláži, občas futbal, dobré jedlo, proste dovolenka.

Čítať ďalej: Bohdan 112

Maroš 122

Jedného krásneho dňa sme sa všetci chalani zobudili do pekného rána. Každý z nás vstával s nadšením a tešil sa na to, čo nás čaká. Pred nami bola dlhá cesta do Chorvátska. Ráno sme si ešte všetci dobalili čo bolo treba a s nadšením očakávali vytúžený odchod. V Leviciach na parkovisku, keď sme dojedali posledný nanuk, na ktorý nás pozval Štefan, na jeho narodeniny. Na to sme si začali deliť miesta, kto a kde bude sedieť. Cesta bola veľmi dlhá, únavná a vyčerpávajúca, no na konci na nás čakal vytúžený cieľ. Vzápätí ako sme dorazili sme sa prezliekli a vyrazili smerom k moru.

Čítať ďalej: Maroš 122

Marek 97

Prvé dni, keď som už vedel, že ideme k moru som mal také pocity, ktoré som mal naposledy, keď sme išli v štvrtom ročníku na základnej školy do školy v prírode. Aj teraz som sa tešil ako malý chlapec a to som v podstate nevedel, čo ma čaká. Prišiel deň D a ja som si dal záležať pri balení, aby mi nič nechýbalo. Všetci hovorili, že cesta autobusom bude dlhá, ale ja som sa tešil, lebo rád cestujem. Ešte pred autobusom sme oslávili Štefanove narodeniny dobrými nanukmi a vypadli sme na cestu. Jediné, čo mi na ceste vadilo bola nepohodlnosť sedadiel. Perfektný pocit som mal, keď sme dorazili a všetci sme sa napratali do mora.

Čítať ďalej: Marek 97

Martin 120

Keď som sa dozvedel, že pôjdeme na dovolenku k moru do Chorvátska, veľmi som sa tešil. Vyrazili sme okolo piatej z Levíc a cesta trvala približne 16 hodín. Bolo to dosť nepohodlné, ale keď sme dorazili ráno k pobrežiu a zbadal som more, prešla ma únava u cesty a mal som veľmi dobrý pocit. Dorazili sme okolo desiatej doobeda v Sobotu. Izby ešte neboli voľné, tak sme hneď išli na pláž, okúpať sa. Prostredie a pláž bolo fajn, nebolo ani nejako veľa ľudí, tak sme sa pokojne mohli blázniť v mori. Na ďalšie dni nám počasie veľmi neprialo, občas aj spŕchlo, ale nám to nevadilo, našli sme si náhradný program

Čítať ďalej: Martin 120

Dodo

Tak na túto dovolenku asi tak skoro nezabudnem, pretože to bola moja prvá dovolenka pri mori a bolo to pre mňa niečo nové a úžasné a viem, že som so odtiaľ odniesol kopu krásnych a nezabudnuteľných zážitkov, aj keď je pravda, že keď som videl pred očami more a nevidel som asi len kde má koniec, tak som si tak v duchu povedal, že toto nie je sen, ale skutočnosť. Pravdou je, že prvýkrát som sa trochu bál ísť do mora, ale po čase, keď som sa ako tak osmelil, tak to bolo niečo úžasné, kúpať sa v mori. Pravda, nechýbalo mi ani okoštovať to a môžem povedať, že je odporne slané, ale po čase som si na to zvykol.

Čítať ďalej: Dodo

Peťo 123

Bola to moja prvá dovolenka, čo sa týka mora. Cesta nebola práve naj, ale vydržal som už len kvôli tomu moru. Boli sme na prekrásnej časti južného Chorvátska v mestečku Omiš. Ubytovňa bola pekná aj čo sa týka miesta, ale aj výbavy na izbách. More bolo super, lebo po ubytovaní sme sa iba kúpali. No to bola sranda, hlavne keď som skočil do mora a dobre som si odpil z vody. Na moje prekvapenie bolo veľmi slané, čo som doteraz nezažil. Veľmi sa mi páčilo, že som sa nevedel ani za svet potopiť. A ten podmorský svet vnímaný potápačskými okuliarmi sa mi veľmi ľúbil. Na pamiatku mám aj krabíka s pár mušľami.

Čítať ďalej: Peťo 123

Jarči 109

Informáciu o tom, že ideme sme dostali v podstate tesne pred tým, ako sme mali vyraziť. Reakcia bola v mojom prípade taká, že som ostal zaskočený a ostal som ticho. Asi som tomu v momente nechcel uveriť. Každý sa toho dňa tešil a v hlave mu behalo Chorvátsko a hlavne to, že ako fajn tam bude. Prišiel deň balenia a chaosu a po ňom veľký deň „D“. pred nami bol najväčší strašiak celého výletu a to šestnásť hodinová únavná cesta autobusom. Našťastie som na rôzne cestovania v rôznych podmienkach zvyknutý a tak mi tá cesta až tak strastiplná nepripadala.

Čítať ďalej: Jarči 109

Mišo 96

Bol som rád, že som pri mori. Prvýkrát som bol, keď mi bolo 12 a nepamätám si veľa. Teraz som to vnímal ináč. Tak, nejako, cez seba. Vnímal som ľudí a snažil som sa pochopiť ich spôsob života, lebo každý národ má svoje správanie a mentalitu. A v Chorvátsku každý „Nema problema“. A tak som sa dozvedel časom tam stráveným, že je to tak asi preto, lebo ľudia si tam vážia život, majú úplne iné hodnoty, tešia sa, užívajú si. .. Pamätajú si, akú cenu má sloboda a kľud, lebo zažili vojny a veľmi drsné obdobia. A tak s ničím nemá problém, lebo zajtra vie, že nemusí mať nič, ani problém.

Čítať ďalej: Mišo 96

Matej 94

Keď nám Katka hovorila pred pár mesiacmi o dovolenke pri mori, zdalo sa to neuveriteľné. Bežalo v nás vtedy veľa pocitov a vecí, čo by sme chceli povedať, ale mali sme hovoriť o tom, prečo nie, prečo tam ne ísť. Ale keď hovorilo, že prečo nie, každý si povedal, čo si myslí, že by ho ohrozilo, čo by bolo pre neho ťažké. Za seba keď mám povedať som aj zabudol, že sme sa bavili o dovolenke. Na skupine si chceli chalani nahlásiť vychádzky a vtedy do toho vstúpila Katka so Štefanom. Všetkých zaskočili a určite aj prekvapili tým, že za 5 dní odchádzame do Chorvátska. Nastalo nekonečne dlhých 5 dní.

Čítať ďalej: Matej 94